Analýza tržních cen u developerských projektů – díl 3. – Marketing pro developery – Martin Diblíček
Image by dimitrisvetsikas1969 on Pixabay
Analýza tržních cen u developerských projektů – díl 2.
6. 3. 2019
Jsou tým, kterému můžete věřit. M2 reality.
20. 3. 2019

Analýza tržních cen u developerských projektů – díl 3.

Marketing pro developery - Image by Michael Gaida

Image by Michael Gaida

Dnešní poslední článek ze tří dílného seriálu se zaměří na stanovení ceny bytové jednotky v developerském projektu v centru Olomouce. Předchozí články https://marketingprodevelopery.cz/analyza-trznich-cen-u-developerskych-projektu a https://marketingprodevelopery.cz/analyza-trznich-cen-u-developerskych-projektu-dil-2 měly za cíl ukázat, že žádný systém není 100% a do výsledné ceny bytu je vždy potřeba zásahu lidského faktoru.

Stanovení hodnoty z nabídkových a transakčních cen

Dle nabídkových cen vychází byt 55m2 ve stejné lokalitě na částku 47 525 Kč/m2, tedy celkem 2 613 855 Kč za bytovou jednotku. Proklikejte si detailní analýzu na obrázcích nebo si ji stáhněte celou v PDF.

Cena stanovena na základě transakčních cen za jeden metr čtvereční vychází na 39 593 Kč. Celkově za byt 55m2 to dělá částku 2 177 615 Kč. Rozdíl mezi oběma odhady činí 436 240 Kč.  Analýza v PDF ke stažení.

Výsledná cena na základě průměru nabídkových a transakčních cen vychází na částku: 43 559 Kč/m2. Osobně bych se nebál z několik důvodů cenu ještě navýšit o několik procentních bodů.

Co může ještě zvýšit cenu 1m2?

Jak jsem již psal, tak lokalita je hlavním parametrem stanovení ceny u nemovitosti. Druhým faktorem je patro a případný výhled z nemovitosti. Na třetí místo řadím pravidlo: čím menší byt, tím vyšší cena za m2. Čtvrté pravidlo, které hraje roli především v centru města je vlastní parkování a nakonec jako číslo pět je vybavení nemovitosti.  

Díky tomuto třídílnému seriálu jste mohli nahlédnout pod pokličku stanovení tržní ceny nemovitosti v developerském projektu a protože každá mince má dvě strany, budu určitě rád za Vaše realitní a developerské postřehy, které můžete psát na můj Facebook nebo LinkedIn

Pěkný den

Martin Diblíček